Adwokat Paulina Wilk

Jestem absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po ukończeniu studiów odbyłam aplikację adwokacką w Krakowie. Aktualnie jestem wpisana na listę adwokatów w Krakowskiej Izbie Adwokackiej. Wiedzę i umiejętności praktyczne zdobywałam w wiodących Kancelariach Adwokackich w Krakowie, oraz organizacjach pozarządowych.
Długoletnie doświadczenie zawodowe pozwoliło mi na skoncentrowanie swoich zainteresowań w szczególności na prawie spadkowym. Jest to bowiem dziedzina prawa, z którą każdy z nas ma styczność, a ja, jako adwokat, mogę Państwu pomóc w wielu różnych aspektach procesu dziedziczenia.

W jaki sposób działam?

Reprezentując interesy Klientów, czy to na etapie polubownego załatwiania spraw, czy też reprezentując na Sali sądowej. Jako adwokat od prawa spadkowego, odznaczam się pełnym zaangażowaniem, a także wiedzą pozwalającą na skuteczne prowadzenie spraw. W toku prowadzonych postępowań, na każdym ich etapie, konsekwentne dążę do obranego celu. Cały czas poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach organizowanych m.in. przez Okręgową Radę Adwokacką w Krakowie, czy kursach. Tym samym Klienci, którzy powierzają mi prowadzenie swoich spraw, czy też korzystają z porad prawnych mogą być pewni, że trafili do rzetelnego adwokata i profesjonalisty.

Jak jeszcze mogę Państwu pomóc?

W mojej pracy proponuję Klientom najlepsze możliwe rozwiązania w zależności od charakteru sprawy oraz okoliczności faktycznych i prawnych. Co więcej, w toku całego postępowania na bieżąco czuwam nad dopełnieniem wszelkich kwestii formalnych. Kluczowym we współpracy z Klientami jest komunikacja oraz bieżące informowanie Klientów o stanie ich sprawy. Do każdej prowadzonej sprawy podchodzę z pełnym zaangażowaniem, indywidualnym podejściem, a także z empatią, co wyróżnia mnie na szerokim rynku usług prawniczych.

Jako adwokat od spraw spadkowych pomagam Klientom w zrozumieniu przepisów prawa dotyczących dziedziczenia, czy to ustawowego, czy też testamentowego. Pomagam w negocjacjach związanych z podziałem majątku spadkowego (tzn. dział spadku) między spadkobiercami. Bronię praw Klientów, jako spadkobierców i pomagam w uniknięciu nieuczciwych działań ze strony innych spadkobierców. W przypadku sporu dotyczącego dziedziczenia reprezentuję Klientów w sądzie. Jako adwokat od spraw spadkowych jestem wsparciem w trudnych i skomplikowanych sprawach dotyczących dziedziczenia.

Co mnie wyróżnia?

  • Zaangażowanie – trudne sprawy spadkowe nie są mi obce i do każdej z nich podchodzę z pełnym zaangażowaniem.
  • Indywidualne podejście – każda sprawa spadkowa jest rozpoznawana indywidualnie, po przeanalizowaniu wszelkich dokumentów i oczekiwań Klienta.
  • Profesjonalizm – fachowość i rzetelność prowadzonych spraw.
  • Doświadczenie – posiadam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw typowych, jak i trudnych spraw spadkowych osób przebywających na stałe zagranicą.
  • Pewność siebie wynikająca z doświadczenia – nie owijam w bawełnę. Na etapie przedsądowym każdego Klienta informuję, jaka jest szansa na pozytywne zakończenie sprawy.

Swój wolny czas spędzam aktywnie trenując jeździectwo.
Lubię podróżować po Polsce jak i najdalsze miejsca na świecie, ale przyjemność sprawia mi także przeczytane dobrej książki w zaciszu domowym.
Biegle władam językiem angielskim.

+48 505 966 861 p.wilk@cswadwokaci.pl